Menu
Sepet

İade ve Değişim Koşulları


                    

İade ve Değişim Süreci


Biçözüm.com ve Akakçe platformu üzerinden mağazamızdan alışveriş yaptıysanız ürünün iadesini 14 gün içerisinde sitemizde bulunan iade (kolay iade ) butonundan yapabilirsiniz.

İade talebinizi nasıl kolayca gerçekleştirebilirsiniz

  1. Eğer Bicozum.com sitemize üye olarak sipariş oluşturduysanız hesabınıza giriş yaparak > siparişlerim bölümüne giriniz.

  2. Karşınıza vermiş olduğunuz siparişlerin listesi gelecek. İade veya değişim yapmak istediğiniz siparişin yanındaki göz simgesine tıklayın.

  3. Sipariş detay sayfası geldikten sonra siparişinize ait olan ürünler veya yedek parçalar listelenecektir. İade etmek istediğiniz ürün veya  yedek parçanın yanındaki iade butonuna tıklayın.

  4. Açılan sayfada ilgili alanları eksiksiz şekilde doldurduktan sonra yeşil renkli “Devam” butonuna tıklayın. İade kodu sms olarak tarafınıza yollanacaktır.

  5. Ürününüzü fatura veya irsaliye makbuzunu ekleyerek sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile ücretsiz yollayabilirsiniz.


  1. Bicozum.com sitemize üye olmadan sipariş oluşturduysanız buraya tıklayarak iade sayfasına gidin.

  2. Açılan sayfada ilgili alanları eksiksiz şekilde doldurduktan sonra yeşil renkli “Devam” butonuna tıklayın. İade kodu sms olarak tarafınıza yollanacaktır.

  3. Ürününüzü fatura veya irsaliye makbuzunu ekleyerek sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile ücretsiz yollayabilirsiniz.

İade Ücretimi Ne Zaman Geri Alabilirim?

İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde inceleme süreci başlatılmaktadır.

İade koşullarına uyan ürünlerin ücret iadesi veya talebinize göre değişimi 2 ile 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.


Lokasyonumuza yakın bir adreste iseniz hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında  ürünle birlikte ofisimizden de iade-değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


İade Kargo Masraflarını Ben Mi Ödeyeceğim?

İade gönderilerinizin kargo masrafları Biçözüm firmamıza aittir.

İade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri orjinal kutusu zarar görmeyecek şekilde faturası ile birlikte anlaşmalı olduğumuz Mng Kargo firmasına telefonunuza gelen sms kodu ile ücretsiz teslim edebilirsiniz.

İade kodu almadan ücretli şekilde tarafımıza gönderilen kargolar  tarafımızca kabul edilememektedir.


Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?

14 gün iade sürecini doldurmuş, kullanılmış, paketi hasar görmüş ürünlerin iadeleri kabul edilmemektedir.

Bunun haricinde düdüklü tencere lastikleri tarafınıza pudralı şekilde gönderilmektedir.Yıkanmış olan düdüklü tencere lastiklerinin iadesi mümkün olmamaktadır.

Hatırlatma!

İade veya değişim taleplerinizin geçerli ve eksiksiz olabilmesi için ürünleriniz ile birlikte mutlaka faturanız olması gerekmektedir.


Değişim talebini ürünlerinizi size ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde oluşturmanız gerekmektedir.


Çalışanlarımızın sağlığı için inceleme birimimiz iade ve değişim için gönderdiğiniz ürünleri 5 günlük dezenfekte sürecinden sonra ürünlerinizin iade ve değişim incelemelerini 7 gün süre içinde yapmaktadır. Bu süreçteki anlayışınız için teşekkür ederiz.